Cumartesi, Nisan 20, 2019
Destpêk » Etiket Arşivi: Manşet

Etiket Arşivi: Manşet

“UMURUMDA MI DEMOKRASİ!”

Psikiatrik açıdan diktatör; “Diktatörün kişisel arzuları ile kamusal gerçekler tenakuz halindedir. Diktatör arzularını, kamusal gerçeklere rağmen hayata geçirmek için sürekli olarak yalan söylemek ve şiddet uygulamak zorunda. Bu yalan büyük ve uzun bir yalan zincirini tetikliyor.

Zêdetir »

MOSKOVA’DA GÜNDEM; SİYASİ ÇÖZÜM VE İDLİB, GÜVENLİ BÖLGE YOK!

Erdoğan’ın 8 Nisan’da Moskova’ya gidişinin esas nedeni ne Güvenli Bölge ne de “terör” meselesi vb değil esas ekonomik-ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve krize giren ekonomiye bir parça nefes aldırma amacı belirleyici. Üzerinde durulan S-400’ler ve İdlib hariç gündemde esas ekonomik-ticari ilişkilerin geliştirilmesi vardı.

Zêdetir »

DEVLET PARTİSİ, 31 MART SEÇİMLERİNDE HDP’YE ADETA SAVAŞ AÇTI!

7 Haziran 2015 seçimlerinin başarısının ardından, Milli Güvenlik Kurulu (MGK) stratejisi olarak belirlenen, Kuzey Kürdistan ile Rojava ve Güney Kürdistan arasında siyasi-kültürel-askeri geçiş ve bağlantıyı kesme hedefiyle alınan birden fazla tedbirden birisi, Kuzey’de Kürt siyasetinin sınır illerindeki siyasal etkisini zayıflatarak yerine sistem partilerini yerleştirme planıydı. Bu planın en net 31 Mart’ta sınır boyunca yürürlüğe konulduğunu gördük.

Zêdetir »