Çarşamba, Haziran 13, 2018
Destpêk » GIŞTÎ » GEVER’DE İŞ CİNAYETİNDE 2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

GEVER’DE İŞ CİNAYETİNDE 2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Sokağa çıkma yasaklarında ölümlerin, yıkımların ve göçlerin yaşandığı, çocukların yerde buldukları cisimlerin patlaması nedeniyle hayatlarını kaybettikleri şehirlerden birisi olan Colemêrg’e (Hakkari) bağlı Gever (Yüksekova) İlçesinde, 9 Haziran sabahı Mehmet Avcı (43) ve Abdulaziz Çiftçi (40) adlarındaki işçiler Konut İnşaatında çalışırlarken iskelenin çökmesi sonucu 9. kattan düşerek yaşamlarını yitirdiler ve aynı bölgede diğer bir İnşatta çalışan Habib Ay (41) adlı işçi ise 4. kattan düşerek yaralandı.

İnşaata çağırılan ambulanslar ile Yüksekova Devlet Hastanesine kaldırılan işçiler Mehmet Avcı ile Abdulaziz Çiftçi tüm müdahalelere rağmen kurtarılmadı, aynı bölgede diğer bir inşaata çalışırken 4. kattan düşerek yaralanan Habib Ay adlı işçi ise tedavi altına alındı.

İlçe’nin Esenyurt Mahallesi’ndeki Konut İnşaatında çalışan işçiler iş güvenliği konusunda önlem alınmasını isteyerek yaşanan bu duruma tepki gösterdiler.

İş cinayeti haberleri her gün, her şehirden ve ilçeden medyaya yansıyor. İşsizliğin yüksek olduğu, tarımın ve hayvancılığın eskisi gibi olmadığı şehirlerden birisi olan Gever ilçesinde insanların bir çoğu işsizlikten ve düşük ücretlerden kaynaklı çevre şehirlerdeki ya da büyük şehirlerdeki İnşaatlara veya farklı iş alanlarına çalışmak için gidiyorlar. Batı şehirlerinde İnşaatlarda çalışan Kürt işçiler çoğunlukta ve üniversite öğrencileri yazları okul ile aile masraflarını karşılamak için genç işçi olarak inşaatlarda çalışıyorlar.

GEVER / RojnameyaNewroz

Hakkında Rojnameya Newroz

Rojnameya Newroz
Rojnameya Newroz

Bu habere de bakabilirsiniz.

ZORUNLU ASKERLİĞİ KALDIRIN YA DA HERKES YAPSIN!

Başbakan yıldırım bedelli (paralı) askerlik için “Hükümet olarak buna bir çare bulmak zorundayız” diyor. Diyor …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir