Çarşamba, Haziran 20, 2018
Destpêk » GIŞTÎ » İĞDİŞ EDİLEN BEYİNLER VE 24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE TAVRIM

İĞDİŞ EDİLEN BEYİNLER VE 24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE TAVRIM

Bir zamanlar bizim ceberut devlet, özellikle 12 Eylül sürecinde bizi “komünist-anarşist” diye katleder ve zindanlara tıkarken “bunların beyni yıkanmış” diye halkı aldatırlardı.

Adil Okay / Yazarın diğer makaleleri için tıklayınız

AKP iktidarı seleflerinden farklı olarak “terörist” tanımını tercih etti ve avladıkları her muhalife “terörist” damgası vurdu. AKP basınına, yargısına göre Ahmet Şık da terörist, Selahattin Demirtaş da Enis Berberoğlu da Aslı Erdoğan da imzacı akademisyenler de… Buna kayıtsız şartsız inananların oranı ülkemizde neredeyse %50. Velhasıl devletin propaganda aygıtlarının etkilediği insanların sayısı az değil.

Görülüyor ki asıl beyni yıkananlar bir avuç “terörist” değil. Halkımızın önemli bir kesimi. Öyle bir yalan makinesi ki etkilenmemek kolay değil. En son Suruç’ta hunharca katledilen HDP’lileri bile AKP’li olarak lanse etti ilk aşamada yandaş medya. Sonradan gerçekler ayan beyan ortaya çıktı ama tekzip edilmedi. İlk yanlış bilgi yandaş medya izleyicilerinin kafasına kazındı.

Biliyor musunuz “katil devlet” diye slogan atmak düne kadar suç değildi. Zira bizim devletimizin “katilliği” kendi yasalarınca da AHİM kararlarınca da tescillenmişti. Bunları anlattığımızda – belgelerle ortaya koyduğumuzda sesimizi duyan çok az insan var. Dizilerden veya devletin beyin yıkama makinesinden başını kurtarabilen çok küçük bir kesim.

Velhasıl demem o ki: Asıl beyin yıkayan AKP iktidarının – devletinin kendisi. Ellerinde muazzam bir propaganda – beyin iğdiş etme makinesi var. Kültür bakanlığından eğitim bakanlığına hatta ilkokullardan üniversitelere kadar AKP diktasının kurumları durumunda.

Velhasıl bu devasa devlet aygıtını elinde tutan erk, AKP, sermaye sınıfının da desteğiyle daha bir süre bu yalan makinesini çalıştıracak, zulmünü arttıracak ve “beyin yıkamaya” devam edecektir.

Özcan Yaman’ın dediği gibi, kapitalist barbarlığın en hayâsız sürdürücülerinden olan AKP devletinin yıktığını onarmak on yıllar sürecektir. Ama bu süreci erken başlatmak için 24 Haziran bize küçük bir imkan sunacaktır. Elbette AKP iktidarının devrilmesiyle kapitalist sistemin sömürü düzeni değişmeyecek ama demokratik kitle örgütleri, devrimci kurumlar, siyasi parti ve örgütler, sendikalar, hapishanelerdeki politik tutsaklar, muhalif yazarlar, çizerler, sanatçılar az da olsa nefes alacaklardır.

İşte bu nedenlerle en demokratik- laik – özgürlükçü programa sahip olduğuna inandığım HDP’ye oy vereceğimi ilan ediyorum.

Bir oy HDP’ye, bir oy da Selahattin Demirtaş’a diyorum.

18.06. 2017
[email protected]

 

Hakkında Adil OKAY

Bu habere de bakabilirsiniz.

SİVEREK-HİLVAN-SURUÇ… URFA HATTINDA AKP’DEN KOPUŞ DERİNLEŞİYOR!

Fırsat buldukça izlenimlerimi yazacağımı “Urfa halkı, em ji AKP û Erdoğan têrbûn, bese!” başlıklı kısa …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir