Salı, Temmuz 23, 2019
Destpêk » YENİ TÜRKİYE’DEN SERZENİŞLER! / MEHMET DEMİROK

YENİ TÜRKİYE’DEN SERZENİŞLER! / MEHMET DEMİROK

Hitler bildiğiniz gibi birinci ve ikinci paylaşım savaşlarının baş aktördür ve ikinci paylaşım savaşında 10 milyon insan yani Alman vatandaşı ölüyor. Milyonlarca insan kanlı sorgulardan geçiriliyor fakat Almanların çoğu bundan bihaberdir. Neden mi çünkü gazeteler radyolar ya da TVler susturulmuştur. Ne yazık ki bugün ülkemizde aynı durumu bire bir yaşıyoruz. Eskiden Mehmetçik basın yayın vardı şimdi yavrularını yemeye başlayan doymak bilmeyen havuz medyası. Ama bu havuz bildiğimiz olimpik ya da yarı olimpik değil devasa büyüklükte içinde kan, irin ve kokuşmuş insan bedenleri var. Kokuşmuş beyinleri felç olmuş kalpleri ile her şeyi ama her şeyi yakıp yıkan, harabeye çeviren insanlık vasfını yitirmiş yeryüzünün en korkunç diktatörlerinden biri ile karşı karşıyayız.

Nasıl korkunç bir labirente girdik? Dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz insan bedenleri çer çöp olmuş durumda. Öyle bir iktidar ve hükmetme hırsı ki sadece ülkemizi değil tüm dünya dengelerini ve denklemlerini yerle bir eden korkunç bir paranoya yaşanıyor ve yaşatılıyor. Suriye’den gelen göçmen sayısı 2.500.000’a yaklaşmış durumda. Komşularla sıfır sorun, işkence de sıfır tolerans diye iktidar olanlar şu anda kavgalı olmadıkları tek bir komşularının olmadığını biliyorlar mı acaba?
Ya da artık işkencelerden ya da katliamlardan geçmeyen ve askerde ya da dağda ölen ya da yaralanan bir akrabası olmayan yani bir şekilde bu olumsuzluklardan etkilenmeyen kimsenin nerede ise kalmadığını biliyorlar mı acaba? AKP iktidar olduğundan beri onlarca katliam yaşandı, binlerce insan öldü. Soma, Ermenek, Reyhanlı, Suruç, ANKARA 107, ANKARA 29 ve yine ANKARA 37 can, bir çırpıda sayabildiklerim. İstifa yok, özür yok, pişmanlık yok ama pişkinlik var, saldırı var intikam hırsı var! Tekme tokat dövülen madenciler, onların yakınları ve oya tahvil edilen korkunç baskı ve zulüm sonuçları var. TVler de insan aklını alan kanlı canlı AŞK serüvenleri var. Zengin mutfaklarına ve evlerin ihtişamını izleyip hayatı bundan ibaret sanan film bittiğinde filmin etkisinde kalıp en sevdiği insanları katleden ya da anne ve babasından harçlık isteyip alamayan ve onların canına kasteden onlarca insan var. Boşta gezen milyonlarca işsiz, yüz binlerce diplomalı işsiz. Ah be güzelim yeni Türkiye sen nelere kadirsin?

İzmir’de bir (esnaf) mülteci çocuğu alıp yere vuruyor, çocuk tesadüf eseri ölümden kurtuluyor ve bu sayede ailenin içinde bulunduğu koşullar anlaşılıyor, çok saygın işadamları sadaka mahiyetinde yardımlarda bulunuyorlar.
Ve dünya lideri de eksik kalır mı hiç bütün basın yayını çağırıp bir bisiklet hediye ediyor. Daha da trajik olan ne biliyor musunuz? O küçücük çocuk ben onu affettim diyor ya! Bu küçücük çocuk kendisini öldürmeye kasteden eşek kadar insan bozuntusunu af ediyor da ülkenin başına çöreklenmiş bu şizofren adamlar pardon adam görünümlü insan karikatürleri ne affedebiliyorlar ne de istifa etmeyi akıllarının ucundan geçiriyorlar.

“Nesini söyleyim canım efendim
Gayri düzen tutmaz sazımız bizim!”

İşte canım yeni Türkiye’mden serzeniş.

 

14/03/201

 

Hakkında Mehmet DEMİROK

Mehmet DEMİROK

Bu habere de bakabilirsiniz.

EDİTÖR

Merhaba! Sosyalist Mezopotamya’nın 5. sayısıyla karşınızdayız. ÖSP’den KKP’ye geçişle beraber süreç de hızlanmaya  başladı. İlk …

Bir Yorum

  1. Herkes bize düşman olduysa o zaman doğru yoldayiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir